Aktualności

EUROWAGON - wynajem wagonów / rental freight cars

Współpraca TransANT i EUROWAGON

Początek niesamowitej współpracy: 25 nowych wagonów towarowych dla EUROWAGON

wagon 60ft - eurowagon

TransANT i EUROWAGON będą polegać na stali greentec w swoich najnowszych wagonach towarowych - co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla transportu kolejowego. Wybór tej stali pozwala zredukować emisję CO2 o około 3 tony na wagon. Odpowiada to emisji CO2 pojazdu średniej wielkości przejeżdżającego około 15 000 km po drogach.

TransANT dostarczy 25 60-stopowych lekkich wagonów towarowych do największego niezależnego polskiego poolu wagonowego - EUROWAGONU. EUROWAGON wynajmuje swoje wagony firmom przemysłowym, prezwoźnikom kolejowym, a także firmom logistycznym w całej Europie.

Jako najnowszy europejski producent nowoczesnych lekkich wagonów towarowych, TransANT wysyła silny sygnał dla przyszłości wagonów towarowych. Przy masie netto 16,5 tony w transporcie intermodalnym i długości 19,8 m można przewozić wiele różnych ładunków przy mniejszym wpływie na środowisko. Nowe modułowe wagony kontenerowe SG są zbudowane z wysokiej jakości materiałów voestalpine greentec steel Edition, które z kolei są produkowane z 10% mniejszą bezpośrednią emisją CO2.

Wagony te umożliwią klientom EUROWAGON transport kontenerów o długości 20, 30 i 40 stóp lub nadwozi wymiennych. Aby być gotowym na zmieniające się wymagania transportowe, platforma TransANT może być również wyposażona w modułową, dostosowaną do szczególnych potrzeb zabudowę o długości 60 stóp. Zwiększa to elastyczność użytkowania.

Najnowsza współpraca TransANT i EUROWAGON to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju transportu towarowego. Przecież ślad węglowy produktu obejmuje jego cykl życia - od produkcji przez większą ładowność po niższe zużycie energii podczas eksploatacji.  Ale być może najważniejsze jest to, że te dwie wiodące firmy wyznaczają nowe standardy dla całej branży.

 


 

 

Adam Butryn, CEO EUROWAGON: "TransANT doskonale uzupełnia listę naszych dotychczasowych dostawców wagonów i podziela podejście EuroWagon dążące do najwyższego poziomu jakości i bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że nowe relacje biznesowe z TransANT wesprą nasz dalszy rozwój i pomogą nadać impet kulturze innowacji w wagonach kolejowych. "

 

Andreas Redling, Dyrektor Zarządzający TransANT: "Cieszymysię, że EUROWAGON będzie naszym partnerem dla tej pierwszej partii lekkich wagonów TransANT. Już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wagony na szynach i wspólnie zrewolucjonizować  rynek kolejowych przewozów towarowych. "

Jesteś zainteresowany wynajęciem wagonów?
Zapraszamy do kontaktu przez nasz formularz zapytania.